Hz. Peygamberin Sireti, Ahlakı Ve Daveti, 4 Cilt, Mübarekfuri

Hz. Peygamberin Sireti, Ahlakı Ve Daveti, 4 Cilt, Mübarekfuri

  • beka-786056531903
  • Stokta var
  • 140,00TL

  • Vergiler Hariç: 140,00TL
- OR -
Ürün Bilgisi

Hz. Peygamberin Sireti, Ahlakı ve Daveti (4 cilt-Takım)

Safiyyürrahman El-Mübarekfuri

Tercüme:Dr. Mustafa Genç

Editör: Yrd. Doç. Dr. Faik Akcaoğlu

 

Nebî Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin şahsiyetinden hareketle İslâm'ı tanıtmayı amaçlayan bu kitap dört ciltten oluşmaktadır:

Birinci ciltte öncelikle Hz. Peygamberin sîreti anlatılmakta, daha sonra da Tevrat'ta, İncil'de ve öncekilerin kitaplarında Son Peygamber Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in dünyaya gelişini müjdeleyen ifadelere yer verilmektedir.

İkinci cilt "İslâm'da Güzel Ahlâk" başlığını taşımaktadır ve burada Nebî Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in üstün nitelikleri anlatılmaktadır. Üçüncü cilt "Eziyet ve Sıkıntı Veren Şeyleri Gidermek" başlığını taşımakta olup burada, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in giderilmesi yönünde emir verdiği ve insanların hayatından kaldırılması gereken dört yüzden fazla eziyet ve sıkıntı elealınmaktadır.

Kitabın dördüncü cildi ise "Kesin Deliller Işığında Hak Din" başlığını taşımaktadır. Burada öncelikle "Takva Sahiplerinin Önderi Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ve Sünnetinin Kur'ân-ı Kerîm'i Anlamadaki Yeri" konusu ele alınmıştır. Bunun ardından "Bilim Adamları Tanıklık Ediyor" ve "Biz Kitap'ta Hiçbir Şeyi Eksik Bırakmadık" başlıklarını taşıyan kısımlarda Kur'ân-ı Kerîm ve Sünnet'in bilimsel açıdan mucizevîliği üzerinde durulmuştur Son kısım ise "İslâm ve Batı" başlığından oluşmaktadır. Burada Batı, "iftira edenler, insaflı olanlar ve Müslüman olanlar" olmak üzere üç ayrı kategoride ele alınıp incelenmektedir. Son olarak da "Allah'a Davetin Nebevi Yöntemi"nin izahına yönelik bir çalışmayla kitap tamamlanmıştır.

 

Barkod

9786056531903

 

Eser Adı

Hz. Peygamberin Sireti, Ahlakı ve Daveti (4 cilt-Takım)

Yazar

Safiyyürrahman El-Mübarekfuri

Çeviren

Dr. Mustafa Genç

Editör:

Yrd. Doç. Dr. Faik Akcaoğlu

Yayınevi:

BEKA YAYINLARI

Eserin Dili

Türkçe

Genel Anlamda Kategorisi

İslam / Siyer

Kağıt Bilgisi

Şamua

Kapak Bilgisi

Ciltli

Baskı Tarihi

2015

Baskı Sayısı

1.baskı

Sayfa Sayısı

2071

Ebat X, Y, Z (mm.)
(En, Boy, Derinlik)

17 x 24


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Etiketler: siyer