Warning: SessionHandler::read(): open(/var/lib/php/session/sess_4ojgvetb9qep44kqofkhgcfug0, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/tevhidsiparis.com/httpdocs/system/library/session/native.php on line 17
Müminlerin Anneleri
Müminlerin Anneleri, Adnan Demircan

Müminlerin Anneleri, Adnan Demircan

  • siyer-9786059283793
  • Stokta var
  • 45,00TL

  • Vergiler Hariç: 45,00TL
- OR -
Ürün Bilgisi
Hz. Peygamber (sas), her konuda olduğu gibi aile hayatında da müminler için üsve-i hasenedir. O’nun aile hayatı hakkındaki bilgilerin günümüze ulaşmasında eşlerinin önemli katkıları olmuştur. Müminlerin anneleri olan eşlerinin hayatlarını öğrenmek, onların İslâm tarihindeki yerlerini tespit etmek, onların tarihî kişiliklerini öğrenmenin yanı sıra kadınların İslâm’daki konumlarını doğru bir şekilde ortaya koymak için de önemlidir.
Hz. Peygamber’in hayatı, evlilikleri, hanımlarına karşı tutumları ve hanımlarının hayatı, Müslümanların ilgisini çekmiş ve bazı araştırmacılar için çalışma konusu olmuştur. Son dönemde müminlerin annelerinin hayatı akademik ilgi görmeye başlamış ve Hz. Peygamber’in eşleri, tezlere konu olmuştur.
Elinizdeki çalışmayı oluşturan metinler, müminlerin annelerinin hayatları ve ve faaliyetleri üzerine 8 kişilik akademik bir hayatın yüksek lisans ve doktora düzeyinde sürdürdükleri 10 yıllık bir emeğin ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Çalışmalar kitap için yeniden ele alınırken tekrar gözden geçirilmiş, tekrarlar çıkarılmış, güncel bazı eklemeler yapılmıştır.
Bu çalışmada okuyucu, Hz. Peygamber’in (sas) aile yaşamının temellerini oluşturan müminlerin annelerinin hayatlarını daha yakından tanıma fırsatını bulacağı gibi etrafında hararetli tartışmaların yapıldığı bazı sorularla ilgili ikna edici cevaplar bulacağını umuyoruz.
 
Yayın Tarihi

ISBN6059283793
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Cilt Tipi  Ciltli Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut16.5 x 24

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Etiketler: Hanımlar