Warning: SessionHandler::read(): open(/var/lib/php/session/sess_kveimjj3isfd6t47i5ad52k2f7, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/tevhidsiparis.com/httpdocs/system/library/session/native.php on line 17
Gökteki Yıldızlar
Gökteki Yıldızlar (şamua), Mahmut Şakir

Gökteki Yıldızlar (şamua), Mahmut Şakir

  • ravza-9786054818785
  • Stokta var
  • 40,00TL

  • Vergiler Hariç: 40,00TL
- OR -
Ürün Bilgisi
İslam'ın ilk yıllardında Mekke'de Müslüman olmak demek, her türlü işkenceye göğüs germek, her türlü yoksulluğa sabretmek ve İslam adına her türlü çileye talib olmak demekti. İslam davasının ilkleri olan o şanslı insanlar, İslam'ı Mekkde'den Medine'ye taşıdılar. Medineli ilk Müslümanlar da, bu kardeşlerine evlerini ve gönüllerini açtılar. Birbirleriyle hemen kaynaşan ve kardeş olan bu insanlar, kıyamete kadar muhacir ve ensar olarak anıldılar. İşte bu büyük kurtuluşa eren nesil, sahabe neslidir. Yüce Allah bu nesilden razı olmuştur. Yüce Allah'ın, kendilerinden razı olduğu ve bunu da Kur'an-ı Kerim'de açıkladığı bu nesli bizim tanımamız gerekir. Bu nesli tanımak, onların hayatını okumakla ve onların dünyasına girmekle olur. 
Onlar'ın Hz. Peygamber'e verdikleri destek bizi de aşka getirir inşallah. Belki de biz de, bu sayede uyuşukluktan, meskenetten zinnetten kurtulur, aziz oluruz. Haydin öyleyse, hep birlikte, bu kitabı baştan sona kadar üzerinde düşüne düşüne okuyalım.
Ebat : 170-240
Sayfa : 928

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Etiketler: Sahabe