İhyau Ulumiddin Özü, Muhtasar Minhacul Kasıdin

İhyau Ulumiddin Özü, Muhtasar Minhacul Kasıdin

  • guraba-018
  • Stokta var
  • 80,00TL
  • 40,00TL

  • Vergiler Hariç: 40,00TL
- OR -
Ürün Bilgisi

İmam-ı Gazali'nin İhyau Ulumiddin adlı eserinin özü olan
"Muhtasar Minahu'l-Kasidin
Allah'ın Rızasını Arayanların Yolu
"Muhtasarın muhtasarı, yani özetin özeti" olan bu kitap, adeta bir kaynaktan fışkıran ve dört kere süzgeçten geçirilerek adeta imbikten süzülmüşçesine saf ve temiz hale getirilen bir pınar gibidir. Şöyle ki: İmam Gazali'nin İhya Ulumiddin adlı kitabını, İbnu’l-Cevzî imbikten geçirmiş, ondaki sağlam ve sahih görüşleri alıp bazı çıkarmalar ve eklemeler yaparak Minhacu’l-Kâsidîn adlı kitabını yazmıştır. İbn Kudame el-Makdisî de bu kitabın sadece ahlak ve edeb konularını özetleyerek Muhtasaru Minhacü’l-Kâsidîn isimli kitabını yazmıştır. Şuayb el-Arnavud ve Abdulkadir el-Arnavud da bu eseri tahkik ve tahric ederek daha da güvenilir hale gelmesine vesile olmuştur.
Demek ki takdim ettiğimiz bu kitap, çok önemli ve değerli bir kitaptır; bir müslümanın hayatının genelinde de, özelinde de muhtaç olduğu bir kaynaktır; o kadar ki adeta bir müslümanın kimliğini beyan etmektedir. Eser, bir müslümanın hayat yolculuğunun bütün aşamalarında bir yöntem/metod olarak bilmesi, öğrenmesi, öğretmesi ve amel etmesi gereken ahlakı ve edeb konusundaki yol azığının tamamını sade ve güvenilir kaynaklardan alarak açıklamaktadır.
Uzun ve yorucu bir emek, büyük bir ihtimam, yoğun ve aşamalı bir tercüme ve düzeltme çalışması yapılarak güzel bir Türkçe ve herkesin anlayabileceği bir üslupla hazırlanan bu kaynak eseri tüm Müslümanların okumaları gerektiği düşüncesindeyiz. Özellikle Kur'ân ve sünnet yolunu takip ettiğini savunan ilim taliplilerinin bunun gibi kitapları okumaları şarttır. Zira onların bu tür eğitim, ahlak ve edeb kitaplarını okumadıkları için içine düştükleri zaaf, hem onları hem de ümmetin genelini olumsuz yönde etkilemektedir. 
Her müslüman bu tür kitapları okuyup Nebevî metoda ve güzel ahlaka sahip olmalı ki, önderimiz ve örneğimiz olan Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'in ahlakının niteliklerine doğru yol alabilsin!

 Yayın Tarihi 2014-09-18 ISBN 6055387471 Baskı Sayısı 1. Baskı Dil TÜRKÇE Sayfa Sayısı623 Cilt Tipi Ciltli Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı Boyut 16.5 x 24 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Etiketler: Kampanyalı ürün